XI KONKURS WIEDZY O REGIONIE „ŁAZISKA GÓRNE – MOJA MAŁA OJCZYZNA”.

12 stycznia 2017r. w Szkole Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w Łaziskach Górnych odbył się XI KONKURS WIEDZY O REGIONIE „ŁAZISKA GÓRNE – MOJA MAŁA OJCZYZNA”. W konkursie udział wzięły drużyny dwuosobowe z łaziskich szkół podstawowych. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o najbliższym środowisku życia dziecka, zwyczajach i tradycjach Śląska. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I – III i IV – VI. Zwycięzców wyłoniono z pierwszej i drugiej grupy wiekowej, przyznając nagrody za miejsce I, II, III oraz wyróżnienia.
Ponadto drużyna, która pokonała przeciwników zdobyła nagrodę dla szkoły w postaci lalki „Karolinki”.

Patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Aleksander Wyra.

Nagroda „Karolinka” została przyznana Szkole Podstawowej nr 2 im. Powstańców Śląskich.

Nagrody indywidualne zdobyli:

KLASY I -III

Kacper Klabuhn (I, SP 6)
Natalia Waligóra (II, SP 1)
Emilia Klozik (III, SP 2)
Paweł Wieczorek wyróżnienie (SP 5)

KLASY IV -VI

Aleksandra Czechowska (I, SP 1)
Paulina Kuźnar (II, SP 2)
Kamil Kasperczyk (III, SP 6)
Karolina Czembor wyróżnienie (SP 5)

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za przygotowanie i udział w XI już edycji KONKURSU WIEDZY O REGIONIE.

Organizatorzy: Ilona Biłka, Ewa Drapacz, Renata Ogierman, Urszula Rafa, Mariola Stencel.