XX LECIE NASZEJ SZKOŁY

Gratulacje i życzenia

Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II  w Łaziskach Górnych 14 października 2016r.   uroczyście obchodziła 20-lecie swojej działalności. Każdy jubileusz nastraja do refleksji nad tym, co minęło. 15 lutego 1996 roku zapadła  decyzja Rady Miejskiej  w sprawie przeniesienia Szkoły Podstawowej nr 6 w Łaziskach Górnych ul. Wyszyńskiego 8 do nowo wybudowanego budynku przy ulicy Wyrskiej oraz przekształcenie jej ze szkoły podstawowej o klasach I-III na szkołę podstawową o klasach
I – VIII. Istniejąca już 9 lat szóstka zaczyna swoje nowe szkolne życie.

2 września 1996r.- w nowym budynku rozpoczyna naukę spora gromadka dzieciaków- 845 uczniów  w 33 oddziałach. Doniosłym  momentem 1 września  1997 roku  było przecięcie wstęgi oraz przekazanie przez burmistrza miasta na ręce dyrektor szkoły - pani Danuty Janasik i Samorządu Uczniowskiego symbolicznego klucza do szkoły. Szkoła została poświęcona przez księdza dziekana Bernarda Starostę.

17 czerwca  1998 roku Rada Miasta Łaziska Górne podjęła uchwałę w sprawie nadania imienia Jana Pawła II. Szkole Podstawowej nr 6

8 października 1998 roku – przeżywamy uroczyste nadanie imienia naszej szkole. Nasza szkoła była wówczas trzecią , po Goczałkowicach i Katowicach w województwie szkołą Jana Pawła II. W czasie mszy św. poświęcony został sztandar szkoły. Jego fundatorem był Urząd Miasta Łaziska Górne. W szkole, w atrium została odsłonięta i poświęcona pamiątkowa tablica ufundowana przez Gabrielę i Janusza Botor. W tym też roku szkolnym uczniowie mogli korzystać z nowoczesnej sali gimnastycznej. Na pamiątkowej tablicy widnieją słowa Jana Pawła II – Od was zależy jutrzejszy dzień.

1 września 2000 roku - po raz pierwszy naukę w naszej szkole rozpoczyna klasa integracyjna. Idea utworzenia takiej klasy zrodziła się z potrzeb naszych uczniów. nie ma tu grup „dzieci zdrowych” i „dzieci chorych”, jest jedna grupa uczniów, których cechuje ogromna potrzeba poznawania świata i zaistnienia w nim. Stąd wspólna szkoła, wspólny program, wspólna klasa. W następnych  latach  powstały kolejne klasy integracyjne, a szkoła zmieniła nazwę na Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi  im. Jana Pawła II.

Lata 1996 – 2016 to  sukcesy , sukcesy, sukcesy. W ciągu całego 20-lecia uczniowie naszej szkoły zdobyli wiele nagród i wyróżnień w konkursach sportowych, muzycznych, humanistycznych, matematycznych, recytatorskich, plastycznych, przyrodniczych, technicznych, informatycznych, historycznych, teatralnych, czytelniczych na szczeblach miejskich, powiatowych, wojewódzkich, ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych.

Tradycją naszej szkoły stały się Festyny Rodzinne - barwne, kolorowe i przyjazne emanowały ciepłem, a jednocześnie tworzyły klimat, w którym wszyscy nie tylko dobrze się czuli, ale nade wszystko rewelacyjnie się bawili.  Głównym ich przesłaniem było pokazanie wartości rodziny, stąd tez ich nazwa MAMA TATA i JA.

Przygoda z przedszkolem zaczęła się w naszej szkole w roku szkolnym 2010/2011 – wtedy to były tylko dwa oddziały przedszkolaków. Dziś mamy ich pięć. 14 października odbędzie się oficjalne, uroczyste otwarcie przedszkola. Dzieci mogą bawić się w nowych, pięknych salach.

Nasza szkoła w ciągu 20 lat wypuściła 373 ósmoklasistów i 1686 szóstoklasistów. Wśród nich było 1225 uczniów  wzorowych. W naszej szkole pracowało  127 nauczycieli i 55 pracowników obsługi i administracji. Mieliśmy 150 kontroli. Dorobiliśmy się 21 emerytów, w tym 12 nauczycieli i 9 administracji i obsługi. Najwyższa średnia w historii szkoły to 6,0 i miała ją Agnieszka Ciałoń – dziś nauczycielka naszej szkoły

Z okazji jubileuszu naszej szkoły przygotowano okolicznościowe wystawy zdjęć, zostały wręczone Ordery Przyjaciela Szkoły oraz w naszym ogrodzie zasadzono drzewo – prezent Urzędu Miasta dla naszej solenizantki.

Z tej okazji urodzin życzymy ci szkoło, abyś długo żyła, jeszcze dzieciom naszym i wnukom służyła.